۱۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۰:۱۰
کد خبرنگار: 1419
کد خبر: 83425194
T T
۰ نفر
نقش متن در گرافیک خبری

متن خوب می‌تواند به معنی تفاوت بین یک متن عادی و یک متن فوق‌العاده باشد، حتی اگر شما فقط با طراحی شروع ‌کنید.

همه‌چیزهایی که نیاز دارید علاقه به تایپوگرافی است و شما توجه بیشتری خواهید کرد، بیشتر خواهید دید و قادر به انجام کارهای بیشتری خواهید بود. 
فونت و نوع چیدمان متن از اجزای اصلی طراحی کاتالوگ، پوستر، بروشور، بیلبورد، تبلیغات ژورنالی و وب‌سایت‌ها هستند که متأسفانه کمترین توجه به آن می‌شود و اکثر طراحان انرژی خود را بر روی گرافیک و ویرایش عکس می‌گذارند، غافل از اینکه مهره طلایی به نام متن و فونت زیبا وجود دارد که می‌تواند از یک صفحه، یک رنگ ساده طرحی زیبا و مفهومی بسازد. اگر به قدرت واقعی متن در طراحی پی ببرید، تحولی بزرگ در کارهایتان صورت می‌گیرد که این امر مستلزم تمرین و شناخت فونت‌های متفاوت است. 
هنگامی‌که نوبت به نوشتن متن در طرح گرافیکی می‌رسد، این موضوع مطرح می‌شود که چه فونتی را برای متن خود انتخاب کنیم تا یک حس فانتزی به طرح بدهد؛ بنابراین، در طراحی، گرافیک متن‌ها بخش مهمی از طرح شما محسوب می‌شوند، البته اگر از آن‌ها استفاده بکنید.
در طراحی گرافیک هرچه بیشتر از متن استفاده کنید، اهمیت انتخاب فونت مناسب بیشتر نمایان خواهد شد. در این مقاله می‌خواهیم به‌طور اختصاصی به موضوع فونت‌ها و چگونگی استفاده از آن‌ها در طراحی گرافیک به‌منظور ایجاد طرح‌های خیره‌کننده و تأثیرگذار بپردازیم.


منبع:

http://almassanat.ir

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha