اقناع افکار عمومی با خبرنویسی حرفه‌ای

معاون خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی با تاکید بر اینکه باید به سمت خبرنویسی حرفه‌ای حرکت کنیم، گفت: اقناع افکار عمومی از طریق خبرنویسی و اطلاع رسانی حرفه‌ای انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «محمدرضا نادری گیسور» روز دوشنبه در نشست ویدئوکنفرانسی از محل وزارت کشور با مدیران کل و کارشناسان خبری روابط عمومی استانداری های سراسر کشور افزود: رسانه حلقه واسط میان مردم و مسئولان است و تحقق این رسالت از طریق اطلاع رسانی درست و منطقی محقق می‌شود.

وی نقش خبرنویسی را در تحقق اطلاع رسانی به جامعه، بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد: خبر حرفه‌ای باید واجد شاخص‌های حرفه‌ای از جمله تیتر جذاب، عناصر و ارزش‌های خبری و اطلاعات جامع، باشد تا بتواند همانند یک قلاب، مخاطب را به سوی خود جلب کند.

معاون خبر ایرنا، نگارش خبرهای کلیشه‌ای، فاقد اطلاعات لازم و همچنین، استفاده از عبارات زاید و غیر کاربردی را از جمله مشکلاتی خواند که باعث می‌شود خبر برای مخاطب ملال آور شود.

نادری تصریح کرد: باید با کار حرفه‌ای و رعایت استانداردهای خبرنویسی، خبرنگاران حرفه ای را در مجموعه‌های روابط عمومی تربیت کنیم و آنها را به جامعه رسانه ای کشور تحویل دهیم.

معاون خبر ایرنا در بخش دیگری از سخنانش گفت: در دنیای امروز، رسانه‌ها به قدرتی اثرگذار در نظام‌های مدیریت تبدیل شده اند و همه دولت‌ها و نهادها ناگزیر به استفاده از ظرفیت‌های رسانه ای برای پیشبرد اهداف خویش در اداره جامعه هستند.

وی تاکید کرد: در چنین شرایطی، خبرنویسی حرفه ای به عنوان پایه اطلاع رسانی  می‌تواند زمینه ساز اقناع و همراه سازی افکار عمومی با مدیریت جامعه باشد.

نادری گفت: برای جذب مخاطب باید در انتخاب تیتر، نهایت دقت را داشته باشیم و البته در سایر اجزای خبر هم تا می‌توانیم باید به مخاطب اطلاعات درست و جدید بدهیم.

معاون خبر ایرنا با تاکید بر اینکه به تجربه دیده شده که یک خبر خوب و مثبت می تواند یک جامعه را تحت تأثیر قرار دهد، گفت: باید نهایت حس مسئولیت را در خبرنویسی داشته باشیم.

وی یادآور شد: بیان مشکلات و دغدغه‌های عمومی و انتقال مسئولانه آن به مدیران تصمیم گیر کشور می‌تواند زمینه‌های جلب اعتماد عمومی را به رسانه ها و روابط عمومی‌ها فراهم سازد.

در این نشست، مدیران کل روابط عمومی استانداری‌ها به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خویش در زمینه خبرنویسی و ضعف‌ها و خلا های موجود در عرصه اطلاع رسانی پرداختند و تاکید کردند که استمرار برگزاری کلاس‌های آموزشی خبر نویسی گامی مؤثر و سازنده در مجموعه روابط عمومی‌های وزارت کشور است.

مدیران و کارشناسان روابط عمومی به همین دلیل بر ضرورت استمرار دوره های آموزش های حرفه ای در حوزه اطلاع رسانی در وزارت کشور و استانداری ها تاکید کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =