۱۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۵
کد خبرنگار: 1419
کد خبر: 84021770
۲ نفر

برچسب‌ها

مسعود مهرابی از دنیا رفت

مسعود مهرابی صاحب امتیاز و مدیرمسئول ماهنامه «فیلم» مولف کتاب های سینمایی و مورخ سینما درگذشت.

عباس یاری همکارش در مجله فیلم ضمن تایید این خبر در حالی که متاثر بود گفت: صبح امروز ۱۰ شهریور ماه به دلیل سکته قلبی از دنیا رفت. عباس یاری در اینستاگرامش نوشت: «افسوس... افسوس. باورم نمی‌شود، مسعود عزیز، یکی از ستون‌های اصلی مجله فیلم هم رفت. چه بگویم؟ چه بنویسم...؟»
مسعود مهرابی متولد۱۳۳۳ در تهران، روزنامه‌نگار، نویسنده و کاریکاتوریست بود. او دانش‌آموخته رشته سینما و تلویزیون از دانشکده هنرهای دراماتیک دانشگاه هنر بوده و رشته مدیریت تولید فیلم را در سازمان مدیریت صنعتی ایران گذرانده بود. مهرابی فعالیت خود را به عنوان روزنامه‌نگار از سال ۱۳۵۰شروع کرد و تا سال ۱۳۶۴ با بیش از بیست نشریه همکاری داشته ‌است. مجله فیلم از سال ۶۱ تاکنون با مدیر مسئولی او منتشر می‌شود.
 مهرابی علاوه بر کتاب‌هایی در زمینه طرح و کاریکاتور، کتاب‌های سینمایی نیز تألیف کرده بود. کتاب‌های «نردبان‌های بی‌بام»، «کاریکاتورهای سیاه»، «دندان»، «کاریکاتورهای سینمایی» به‌صورت گردآوری و میان سایه‌روشن (۱۳۷۱) از آثار او در زمینه طرح و کاریکاتور هستند.
از تالیفات سینمایی او می‌توان به کتاب‌های «تاریخ سینمای ایران» از آغاز تا سال ۱۳۷۵، «کتاب‌شناسی سینما در ایران»، «فرهنگ فیلم‌های کودکان و نوجوانان»، «فرهنگ فیلم‌های کوتاه ایرانی»، «کتاب‌شناسی سینما در ایران» از ۱۳۶۶ تا ۱۳۷۰، «پشت دیوار رؤیا» (سیاحت‌نامه جشنواره‌های جهانی فیلم)، «صد سال اعلان و پوستر فیلم در ایران» و «صدوپنج سال اعلان و پوستر فیلم در ایران» و... اشاره کرد.
این نویسنده و پژوهشگر امروز ۱۰ شهریور در ۶۶سالگی درگذشت.

منابع: ایبنا، ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha