۲۳ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۹
کد خبرنگار: 2355
کد خبر: 84145877
۰ نفر
درخشش خبرنگاران ایرنا در نخستین جشنواره ملی تالاب

استان‌ها - ایرنا - نخستین جشنواره ملی تالاب در حالی بیستم آذرماه برگزیدگان خود را شناخت که خبرنگاران ایرنا در مراکز استان‌ها حایز رتبه های برتر این رویداد فرهنگی شدند.

به گزارش ایرنا،  نخستین جشنواره آثار خبری در حوزه تالاب با هدف افزایش سواد رسانه ای شهروندان و تاکید بر موضوع تالاب ها به همت طرح حفاظت از تالاب‌های ایران با همکاری دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط  و مدیر خانه آب ایران برگزار شد.

این جشنواره بیستم آذرماه با معرفی نفرات برگزیده در بخش های "خبر و گزارش"، "عکس و اینفوگرافی" و "فیلم و موشن گرافی" با برگزاری مراسمی به صورت مجازی به کار خود پایان داد.

برای انتخاب آثار برتر حدود ۳۹۲ اثر به تفکیک شامل ۲۰۵ اثر در بخش خبر و گزارش، ۱۴۰ اثر در بخش عکس و اینفوگرافی و ۴۷ اثر در بخش فیلم و موشن از ۱۵ استان مورد بررسی قرار گرفت و در هر بخش سه اثر برتر انتخاب و جوایز نقدی، تندیس جشنواره و لوح تقدیر به برگزیدگان اهدا شد.

در این میان «سید محمدرضا بهشتی پور»  خبرنگار آزاد ایرنا مرکز استان قم در بخش خبر و گزارش با خبر «تالاب مره در استان قم شکار ممنوع شد»  موفق به کسب رتبه برگزیده شد.

تالاب مره در کویر مرکزی کشور با وسعت بیش از ۳۳ هزار هکتار در کیلومتر ۵۰ جاده قم ـ گرمسار واقع شده‌ است، اما در حال حاضر به دلیل خشکسالی های گسترده و قطع حقابه‌های زیست محیطی، دارای وضعیت بسیار شکننده‌ای است.

 همچنین «عبدالله رحمانی»  خبرنگار ایرنا در دفتر مهاباد با خبری با عنوان "نفس‌های تالاب بین‌المللی «قوپی باباعلی» در مهاباد به شماره افتاد" موفق به کسب رتبه دوم این جشنواره در بخش خبر شد.

در این خبر آمده است: هم‌اکنون بخش‌های زیادی از تالاب بین‌المللی قوپی باباعلی شهرستان مهاباد خشک شده و احیای این تالاب نیازمند ایجاد حق‌آبه از منابع آبی است.


همچنین «چنور صادقی» خبرنگار آزاد ایرنا در مرکز سنندج با گزارش «اُردک ماهی، تهدیدی برای اکوسیستم زریبار» توانست رتبه سوم بخش گزارش خبری این جشنواره را کسب کند.

در این گزارش می خوانیم: اُردک ماهی گونه غیربومی و از نوع شکارچی و مهاجم است که حدود سه سال پیش در تالاب بین المللی زریبار رها شد و ۲ سالی است تکثیر آن افزایش پیدا کرده و اکوسیستم این دریاچه را به خطر انداخته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha