۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۲۰
کد خبرنگار: 1298
کد خبر: 84320298
۰ نفر
انتشار نشریه الوحده با محتوای روز جهانی قدس

تهران- ایرنا- تازه‌ترین شماره از نشریه الوحده با موضوع و محتوای روز جهانی قدس به همت مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منتشر شد.

به گزارشگروه فرهنگی ایرنا از موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، چکیده مهمترین موضوعات این شماره نشریه به شرح زیر است.

«۱۰ تحلیل درباره روز جهانی قدس»

تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، راهکار مقابله با رژیم صهیونیستی برای آزاد سازی فلسطین و قدس شریف بر دو محور متمرکز بود که در نهایت این دو راهکار در دهه های گذشته ناکارآمدی خود را نشان دادند.  در این یادداشت که در آستانه روز جهانی قدس نوشته شده، از زوایای مختلف این روز مهم در تاریخ منطقه بررسی شده است. هدف این نوشتار این است که مشخص سازد  که آیا اعلام روز جهانی قدس ظرفیت های جدیدی برای امت اسلام گشوده است.   

«ملت ایران عاشق مبارزه با صهیونیست‌ها»

راهپیمایی های جهانیِ هر ساله در روز قدس در سرتاسر جهان موجب شده است تا روز قدس به وسیله ای برای تجدید پیمانِ جهانی برای حمایت از مبارزات ضدصهیونیسم تبدیل و به این ترتیب مبارزه با اسراییل غاصب جهانی تر گردد. جهانی شدنِ مبارزه با رژیم صهیونیستی یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

«اهمیت راهبردی روز جهانی قدس»

خارج کردن مسئله فلسطین از محدوده جغرافیایی سرزمین‌های اشغالی و تبدیل آن به یک مسئله و دغدغه مهم منطقه‌ای، بین‌المللی و اسلامی، یکی از زمینه‌های مهم تأثیرگذار در نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس از جانب معمار کبیر انقلاب اسلامی در جهان است.

«کارکرد روز جهانی قدس در مقابله با عادی سازی روابط»

گزارشی است از وبینار رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور لبنان که با حضور شیخ ماهر حمود، معن بشور، دکتر تیسیر الخطیب، قاسم صالح، دکتر محمد شمص و دکتر عباس خامه یار رایزن محترم برگزار گردیده است.

«حمایت ایران تا آزادی فلسطین و قدس»

مقاله ای است به قلم دکتر محمد شعیتانی رئیس مجمع گفتگوی ادیان کشور لبنان که در آن به سابقه اقدامات ایران در حمایت از مسأله فلسطین پرداخته و ابعاد مختلفی از این موضوع را بررسی کرده است.

به گزارش ایرنا، موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی در سال ۱۳۶۳ به عنوان یک ناشر بین المللی با هدف ایجادگسترش همکاری های بین المللی بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای جهان در عرصه کتاب و سایر محصولات فرهنگی تاسیس شد و با افتتاح ۷ نمایندگی رسمی در کشورهای افغانستان (کابل)، قرقیزستان (بیشکک)، ترکمنستان (عشق آباد)، انگلستان (لندن)، تاجیکستان (دوشنبه)، آذربایجان (باکو)، عراق (نجف)  فعالیت خود را در نقاط مختلف جهان گسترش داد که برخی از این نمایندگی ها تاکنون نیز فعال است. (نمایندگی های بیشکک و کابل)

این موسسه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین محمد اسدی موحد در دوران خدمت خود توانسته بیش از دو هزار عنوان کتاب را در موضوعات مربوط به دین و اندیشه های اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، تاریخ، علوم اجتماعی، فقه، فرهنگ و معارف شیعی به ۴۱ زبان از جمله زبان های فارسی، عربی، انگلیسی، روسی، آلمانی، فرانسه، ایتالیایی، اسپانیولی، یونانی، ترکی استانبولی، ترکی آذری، ارمنی، تائی، تاجیکی، امهری، بلغاری، بنگالی، سواحیلی، اندونزیایی، ترکمنی، قرقیزی، قزاقی، بوسنیایی، صربی، تامیلی، ازبکی، هندی، اردو، پشتو، هوسائی، آلبانیایی، کره ای، تایلندی، ژاپنی، چینی، فیلیپینی، سوئدی، مجاری، گرجی، کرواتی، کردی و عبری منتشر و توزیع کند.

علاوه بر انتشار کتاب، چندین شماره نشریه و مجلات گوناگون به زبانهای مختلف در گرامیداشت سردار دلها و مرد میدان شهید حاج قاسم سلیمانی نیز منتشر شده است.

این موسسه همچنین بیش از ۲۰۰ برنامه درراستای گرامیداشت نخستین سالگرد عروج ملکوتی سردار شهید سلیمانی با همکاری اداره کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور و همت نمایندگی‌های فرهنگی در اقصی نقاط جهان اجرا کرده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha