برنامه «سپید جامگان آسمانی»،روایتی از مجاهدت و ایثار سپیدپوشانی است که در عنفوان جوانی پای در میدان عشق و ایثار گذاشتند.

به گزارش ایلنا، مرجان قندی، تهیه کننده برنامه «سپید جامگان آسمانی» درباره این برنامه گفت: گرچه سالها از دفاع مقدس گذشته، اما حماسه‌ها و دلاوری‌ها آن مقطع تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار باقی مانده است. به همین دلیل برنامه «سپید جامگان آسمانی» با این محوریت روانه آنتن می‌شود و ما در این برنامه به جامعه پزشکانی می‌پردازیم که همگام با سایر اقشار جامعه و رزمندگان راهی جبهه‌های حق علیه باطل می‌شدند. 

وی ادامه داد: این برنامه کاری از گروه سلامت روان رادیو سلامت است که روز جمعه ۲۸ خرداد ماه به زندگی مرحوم دکتر سیدعلی خالقی دماوندی فوق تخصص جراحی ستون فقرات و دکتر سید عباس پاک نژاد جراح عمومی می‌پردازیم که از جمله پزشکانی بودند که برای ادای دین، هجدهم مهرماه ۱۳۵۹ راهی آبادان شدند و در بدو ورود به اسارت نیروهای بعث عراق در آمدند. از آنجایی که رژیم بعث عراق پزشکان و خلبانان ایرانی را به بندهای انفرادی منتقل و اسامی آن‌ها را به صلیب سرخ اعلام نمی‌کرد. متاسفانه شش سال از سرنوشت این عزیزان اطلاعی در دست نبود. 

این برنامه روزهای جمعه هر هفته از ساعت ۱۳ و ۲۰ دقیقه پخش می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha