جذب دانشجوی روزنامه نگاری پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد

تهران- ایرنا- معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران از راه اندازی رشته روزنامه نگاری پزشکی و پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته این رشته خبر داد.

دکتر ابوالفضل باقری فرد  اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران موفق به کسب مجوز و راه اندازی رشته روزنامه نگاری پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته از شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی کشور شد.
وی با بیان اینکه در سال جاری دو نفر دانشجو از طریق کنکور برای تحصیل در دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی پذیرش می شوند، افزود: این رشته سابق بر این فقط در دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارائه می شد و دانشگاه علوم پزشکی ایران دومین دانشگاهی است که موفق شده، مجوز راه اندازی این رشته را اخذ کند.
دکتر باقری فرد خاطرنشان کرد: تمام رشته های مرتبط با سلامت می توانند روزنامه نگاری پزشکی را انتخاب کنند و درمقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند.
وی با اشاره به اهمیت تقویت ارتباط بین رشته های مختلف، گفت: فارغ التحصیلان این رشته می توانند با تمام رشته های مرتبط با پزشکی در زمینه جمع آوری اطلاعات برای انجام کارهای پژوهشی، ارائه گزارش و کارهای مدیریتی همکاری داشته باشند.
دکتر باقری فرد افزود: با توجه به اینکه فارغ التحصیلان این رشته کم هستند؛ در حال حاضر گروه زبان متولی این رشته در دانشگاه علوم پزشکی ایران است اما امیدوارم در آینده نزدیک گروه مستقلی برای روزنامه نگاری پزشکی در نظر گرفته شود.
وی در پایان ضمن تقدیر از حمایت رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و پیگیری دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی، اظهار کرد: امیدوارم دانشگاههای دیگر هم بتوانند برای ایجاد رشته روزنامه نگاری پزشکی و افزایش ظرفیت پذیرش سرمایه گذاری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha