دوره آموزشی گرافیک و صفحه‌آرایی مطبوعاتی در کردستان برگزار می‌شود

سنندج-ایرنا- مدیرخانه مطبوعات کردستان از برگزاری دوره آموزشی گرافیک و صفحه‌آرایی با همکاری جهاد دانشگاهی استان خبرداد و گفت: این دوره با محوریت آموزش ایندیزاین برگزار می‌شود.

سیدمحمدلطیف حسینی‌نسب روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این دوره مقدماتی گرافیک و صفحه آرایی با محوریت آموزش ایندیزاین برگزار می شود، اظهار داشت: علاقمندان تا ۲۰ تیرماه سال جاری فرصت ثبت نام در این دوره را دارند.

وی با بیان اینکه مدرس این دوره ناصر خالدیان کارشناس روزنامه‌نگاری و مربی صفحه‌آرایی و گرافیک مطبوعاتی است، افزود: به هنرآموزان پس از آزمون تئوری و عملی پایانی، گواهی پایان دوره از سوی جهاد دانشگاهی و خانه مطبوعات اعطا می‌شود.

مدیرخانه مطبوعات کردستان اضافه کرد: موضوعات این دوره آموزشی شامل مقدمات صفحه‌آرایی مطبوعاتی و مبانی سواد بصری، شناخت مفاهیم اولیه مانند تصاویر بُرداری و انواع فونت، ستون‌بندی، تیتر، پاراگراف، رنگ‌بندی و ترکیب‌بندی در مطبوعات و روزنامه‌ها ، آشنایی با محیط Adobe Indesign CC Pro، کار با منوها، استایل‌ها، افکت‌ها و ایجاد پروژه عملی ، خروجی چاپ و ساخت محصول نهایی است.

حسینی‌نسب یادآور شد: شرکت کنندگان در این دوره با یادگیری سریع و آسان نرم‌افزار درآمدزای ایندیزاین در این دوره، علاوه بر طراحی مطبوعات، با طراحی و صفحه‌آرایی کتاب و دیگر اقلام چاپی آشنا خواهند شد.

وی اضافه کرد: بعد از این دوره شرکت کنندگان قادر خواهند بود طراحی و صفحه‌آرایی نشریات چاپی، الکترونیکی و دانشگاهی و یا ویژه‌نامه‌های سازمان‌ها را انجام دهند.

مدیرخانه مطبوعات کردستان با اشاره به اینکه هنرآموز باید با اصول مقدماتی ویندوز و فتوشاپ و حداقل واژگان انگلیسی فنی کامپیوتر آشنایی داشته باشد، گفت: جلسات آموزش مقدماتی به صورت ۶ جلسه ۲ ساعته است و پس از اتمام آن سطح متوسط و پیشرفته این دوره هم تشکیل خواهد شد.

حسینی نسب اظهار داشت: علاقمندان به شرکت در این دوره می‌توانند بعد از واریز شهریه این دوره مشخصات خود را شامل  نام و نشانی و تلفن ثابت و تلفن همراه، تصویر اسکن شده عکس پرسنلی، تصویر کارت ملی و تصویر فیش یا رسید مبلغ ورودی واریزی را به آدرس الکترونیکی خانه مطبوعات استان به نشانی  khaneh.matbooat.ku@gmail.com ارسال کنند.

در حال حاضر براساس آمار منتشر شده در سامانه جامع رسانه‌ها، ۱۱۵ نشریه در استان کردستان مجوز انتشار دارند که از این تعداد یک روزنامه، ۶۶ نشریه شامل ۱۳ هفته‌نامه، ۶ دوهفته‌نامه، ۱۱ ماهنامه، یک دوماهنامه، ۲۸ فصلنامه و ۱۱ دو فصلنامه است و مابقی را هم رسانه‌های الکترونیک برخط تشکیل می‌دهد. ۱۳۷ خبرنگار عضو اصلی و ۶ نفر عضو افتخاری نیز در خانه مطبوعات کردستان عضویت دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha