تکنیک‌ راستی آزمایی‌ فوری اخبار در فضای مجازی چیست؟

تهران-ایرنا- گسترش و فراوانی انواع خبر و محتوا در فضای مجازی ممکن است مخاطب را برای پذیرش یک خبر دچار خطا و اشتباه کند. افزایش رو به رشد اخبار جعلی در فضای مجازی باعث شده این اخبار به‌سرعت منتشر و بازنشر شوند و طیف وسیعی از مردم را دچار باور اشتباه درباره یک واقعه کنند. آیا فکر کرده‌اید اخباری که در فضای مجازی پخش می‌شوند از کجا و چگونه تهیه‌شده‌اند؟

به گزارش شفقنا اخبار و مطالبی که در فضای مجازی منتشر می‌شوند در برخی از اوقات توسط افراد سودجو با اهداف سیاسی، تبلیغاتی، جذب مخاطب یا همان افزایش فالوور ساخته می‌شوند و فاقد پایه و اساس رسمی هستند. این اخبار معمولاً بدون منبع موثق بوده یا به منابع جعلی و ساختگی نسبت داده می‌شوند. بهتر است قبل از باور چنین اخباری از تکنیک‌ راستی آزمایی‌ فوری اخبار مانند جست‌وجو در گوگل و سایت‌های خبرگزاری‌های معتبر استفاده کرده و از صحت و درستی آن اطمینان پیدا کنید.

هم‌زمان با گسترش شبکه‌های اجتماعی و خبررسانی‌های اینترنتی، سرعت انتشار اخبار به‌خصوص اخبار جعلی بیش از پیش شده ‌است. اخبار جعلی معمولاً بدون منبع موثق بوده یا به منابع غیرقابل شناسایی و ناشناس نسبت داده می‌شوند. بهتر است قبل از پذیرش و بازنشر چنین اخباری از تکنیک‌ راستی آزمایی‌ فوری اخبار مانند جست‌وجو در گوگل و سایت‌های خبرگزاری‌های معتبر استفاده کرده و از صحت و درستی آن اطمینان پیدا کنید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha