حضور افراطی در فضای مجازی و آسیب‌های جدی به بینایی/+ویدئو

تهران-ایرنا– امروزه شور و اشتیاق برای حضور و فعالیت در شبکه های اجتماعی باعث شده است اعضای خانواده، روزانه چندین ساعت به نمایشگر موبایل و تبلت یا رایانه خیره شوند درحالی‌که پزشکان هشدار می‌دهند این کار باعث ایجاد تنبلی و پیری چشم، اختلال بینایی و مشکلات جسمی متأثر از بدخوابی و کم‌خوابی می‌شود.

به گزارش شفقنا ، متأسفانه این مشکلات در افرادی که به‌صورت افراطی در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند بیشتر و عمیق‌تر است.
توجه به این نکات ساده برای مراقبت از چشم‌هایتان ضروری است. مهم‌ترین نکته کاهش ساعت حضور در شبکه‌های اجتماعی است. با برنامه‌ریزی درست می‌توانید هم در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید و هم از چشمانتان بیشتر مراقبت کنید.
دومین کاری که می‌توانید انجام دهید تنظیم نور گوشی یا تبلت بر اساس نور محیط است. تنظیم اندازه قلم و رنگ پس‌زمینه نمایشگر موبایل راه دیگری است که می‌توانید برای مراقبت از چشمانتان انجام دهید. بهترین فاصله گوشی از چشم حداقل ۴۰ سانتیمتر است؛ بهتر است این فاصله را رعایت کنید. از نگاه کردن مستمر به تلفن همراه به‌خصوص در محیط‌های تاریک پرهیز کنید. آخرین نکته‌ای که می‌تواند به‌سلامت چشمانتان کمک کند استراحت دادن به چشم در فواصل معین است. پس سلامت چشم‌هایتان را جدی بگیرید.

اگر جزو افرادی هستید که بیشتر اوقات شبانه‌روز را به صفحه موبایل چشم دوخته‌اید بهتر است نکاتی را برای سلامت چشمانتان در نظر بگیرید. پس دیدن این ویدئو را از دست ندهید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha