۲۳ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۵۴
کد خبر: 84470865
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کودکان اینستاگرامی، کودکان لایک، کودکان مجازی

تهران-ایرنا- آنچه این روزها در شبکه‌های اجتماعی به‌وفور دیده می‌شود حضور کودکانی است که به‌جای بازی و به‌اصطلاح کودکی کردن تبدیل به منبع درآمدی برای والدین خود شده‌اند. آیا می‌دانید این کودکان جذاب اینستاگرامی هم کودک کار محسوب می‌شوند؟ اگر تا امروز نظر متفاوتی داشتید بهتر است با دیدن این ویدئو دیدگاه خود را تغییر دهید.

به گزارش شفقنا وقتی‌که می‌بینیم کودکی مورد آزار قرار گرفته ناراحت می‌شویم و نسبت به آن واکنش نشان می‌دهیم، مخصوصاً در مورد کودکان کار. اما چرا در فضای مجازی این ماجرا برعکس است. شاید نمی‌دانیم آن‌ها هم کودک کار هستند. هر روز تعداد کودکانی که توسط والدینشان در فضای مجازی مشهور می‌شوند در حال افزایش است. لباس‌های عجیب می‌پوشند، آرایش‌های خاص دارند، حرف‌های تبلیغاتی قلمبه‌سلمبه را حفظ می‌کنند و باید جلوی دوربین ادا دربیاورند و حتی الکی بخندند، والدین هم به این ترتیب درآمدی کسب می‌کنند. شاید بپرسید چه اشکالی دارد؟ یکی از اشکالات کار این است که کودکان در سنین پایین شیرینی خاصی دارند ولی همراه با رشدشان از این شیرینی و جذابیت کم می‌شود و زمانی فرا می‌رسد که دیگر توجه دیگران را جلب نمی‌کند و استفاده‌ای در فضای مجازی ندارد. آیا فکر نمی‌کنید کودکی که به این‌همه توجه کاذب عادت کرده بعد از رشد و در دوره نوجوانی دچار مشکلات روحی می‌شود؟
والدین ناخواسته به کودکشان آموزش می‌دهند که تو زمانی خوبی که بازدیدکننده و لایک بیشتری داشته باشی. به این ترتیب به کودک آموزش داده می‌شود کاری که بیشتر دیده شود خوب است و به‌درستی و یا نادرستی آن کار فکر نمی‌کند. متأسفانه این تصاویر و خاطره‌ها ضبط می‌شوند و در ذهن کودکان و فرزندانمان باقی می‌مانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha