شهرداری تهران و توزیع موادمخدر!

تهران- ایرنا مدرسه- شهرداری تهران در خصوص چاپ مطلبی تحت عنوان «شهرداری تهران و توزیع موادمخدر» از مدیرمسوول روزنامه «رسالت» شکایت کرد.

در جلسه دادگاه که ۳۰ مرداد ۱۳۷۴ برگزار شد، نماینده حقوقی شهرداری تهران گفت: شهرداری اقدام به توزیع و کشت گل زینتی شقایق نموده است و موضوع توسط دو نفر از کارشناسان وزارت دادگستری بررسی شد. این کارشناسان اظهار کردند که گل های بوته آزمایش شده از نوع خشخاش نیست.

مرتضی نبوی مدیرمسوول روزنامه رسالت در دفاع از خود گفت: خبر کشت خشخاش توسط شهرداری تهران در اطراف حرم امام و پارک قائم در خبرنامه شماره ۴۵ قوه قضائیه درج شده و این خبرنامه واجد خصیصه های صلاحیت دار و قطعیت دار است. در این خبرنامه ذکر شده است که امحای خشخاش پس از تحقیقات جامع و با همکاری نیروی انتظامی شهرری و دادسرای انقلاب صورت پذیرفت و همچنین از تعدادی گرزهای تیغ زده شده آن، شیره تریاک استحصال شده است. در این خبرنامه آمده است که با دستور مقام قضایی به نیروی انتظامی منطقه شهرری، (مقرر شد)در اولین فرصت و بدون فوت وقت بوته های خشخاش با تنظیم صورت جلسه معدوم شود. دادسرای شهرری و نیروی انتظامی و اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه مرجع این خبرند.

هیات منصفه پس از خاتمه جلسه به اتفاق رییس دادگاه وارد شور شد. این هیات با توجه به اظهارات متهم در خصوص شهرداری تهران وی را بزهکار ندانست. دادگاه با ملحوظ نظر قرار دادن نظریه هیات منصفه و با استناد به ماده ۳۸ لایحه قانونی مطبوعات رای بر برائت مدیرمسوول روزنامه رسالت صادر کرد.

منبع: عذرا فراهانی. اسناد و پرونده های مطبوعاتی ایران در دهه ۷۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha