انتقاد از شعار «هر جا سخن از اعتماد است» بانک ملی

تهران-ایرنامدرسه- شکایت بانک ملی ایران از «ژاله اسکویی» مدیرمسوول هفته نامه «پنج شنبه ها»، پرونده دیگری است که در دهه ۷۰ علیه یک رسانه مطرح شده. به این پرونده در شعبه ۳۴ دادگاه عمومی تهران توسط قاضی «سعید مرتضوی» رسیدگی شده است. موارد اتهامی نیز، نشر اکاذیب جهت تشویش اذهان عمومی و اهانت و استهزا بوده است.

«بانک ملی» در شکایت نامه خود نوشته است «هفته نامه پنج شنبه ها در شماره مورخ ۱۷ آبان ۱۳۷۵ خود شعار بانک ملی ایران "هر جا سخن از اعتماد است نام بانک ملی ایران می درخشد" را به باد استهزا و اهانت گرفته و آن را به صورت "هر جا سخن از اختلاس است نام بانک ملی ایران می درخشد" چاپ کرده است. در بخشی از این مطلب آمده است: خدا می داند که اختلاس یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومانی، چندمین اختلاس در بانک ملی و چندمین اختلاس در سیستم بانکی کشور از جمله در بانک های تجارت، سپه و صادرات است. متاسفانه هر بار که اختلاس در بانک ها صورت می گیرد کسی به عنوان مسوول نمی آید تا پاسخ دهد که جزئیات این اختلاس چه بوده است.»

هیات منصفه با توجه به توضیحات نماینده بانک و مدافعات مدیرمسوول نشریه، نامبرده را من حیث المجموع مجرم نمی داند ولی با توجه به نحوه نگارش مطلب مذکور، تذکر به وی را لازم می داند.

دادگاه نیز با توجه به نظر هیات منصفه و با استناد به ماده ۳۸ لایحه قانونی مطبوعات مصوب ۲۵ آبان ۱۳۵۸شورای انقلاب، رای بر برائت خانم ژاله اسکویی مدیرمسوول پنج شنبه ها صادر می کند.

منبع: عذرا فراهانی. اسناد و پرونده های مطبوعاتی ایران در دهه ۷۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha