جامعه با ارتقای سواد رسانه‌ در برابر روایت‌های مسموم ایمن می‌شود

تهران-ایرنا- ‌امام جمعه زرندیه گفت: ارتقا سطح سواد رسانه‌ای، جامعه را در برابر روایت‌های مسموم و تکنیک های روانی دشمن مصون می سازد و می‌تواند مرزهای فکری را ایمن کند.

به گزارش مهر، حجت الاسلام حسین ابراهیمی در خطبه‌های نماز جمعه زرندیه گفت: حوادثی که بعد از رحلت پیامبر مکرم اسلام اتفاق افتاد و موجب ظلم به خاندان عترت، حضرت فاطمه یادگار پیامبر و امیرمومنان حضرت علی (ع) شد به علت ناآگاهی مسلمانان و ضعف آنها در تشخیص حق و باطل بود. دوره پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد (ص) دوره تقابل اسلام با کفر بود که میدان برای مسلمانان شفاف بود

وی افزود: دوره بعد از پیامبر اسلام، تقابل اسلام با نفاق بود در تقابل با نفاق میدان تیره و تار می‌شود تشخیص برای اکثریت مسلمانان سخت می‌شود آنها نتوانستند بعد از رحلت پیامبر (ص) حق را از باطل تشخیص دهند.

امام جمعه زرندیه تصریح کرد: امروز نیز با اوج گیری فناوری اطلاعات حکمرانی دنیا در دست باطل و پیروان باطل است و استبداد کهن به استبداد اطلاعاتی تغییر شکل داده است و تضعیف ذهن، باورها و مرزهای اطلاعاتی و رسانه‌ای کشور را نشانه گرفته و این به شدت آسیب پذیر است.

حجت الاسلام ابراهیمی گفت: تسریع در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و تقویت بسترهای ارائه خدمات و همچنین پلتفرم‌های داخلی تا حد زیادی مصونیت فرهنگی مصونیت اقتصادی و مصونیت سیاسی ایجاد می‌کند و مهمتر از آن ارتقا سطح سواد رسانه‌ای در سطح افکار عمومی، موجب افزایش آگاهی مردم نسبت به روایت‌های مسموم و تکنیک‌های عملیات روانی دشمن می‌شود و می‌تواند مرزهای فکری و پنداری ملت را ایمن کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha