افشاگری نشریه محلی علیه یک بیمارستان

تهران- ایرنا مدرسه- از دادگاههای دیگر دهه ۷۰، شکایت یک بیمارستان از ستون «ستون پنجم–الو» نشریه« ولایت قزوین» بود. به این شکایت در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۷۶ در شعبه ۳۴ دادگاه عمومی تهران و با قضاوت قاضی سعیدمرتضوی رسیدگی شد.

در ابتدای دادگاه ابوالقاسم کمالی رییس مرکز پزشکی آموزشی و درمانی علوم پزشکی قزوین طی شکایتی اعلام کرد: عبدالعظیم موسوی مدیرمسوول هفته نامه ولایت قزوین در شماره ۳۱ مورخه ۱۱ آبان ۱۳۷۲ در ستونی با نام «ستون پنجم الو» مطلبی را با عنوان «وضعیت نابسامان بیمارستان قدس» آورده است که به این شرح است: الو- همان طور که در قدس عزیز مظلومان فلسطینی به خاک و خون کشیده می شوند در بیمارستان کودکان قدس قزوین نیز طفلان بی گناهی به دست بعضی از این انترن ها و دکترهای بی تجربه و پرستاران سنگدل....آقای رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین مردانه پاسخ دهید. اگر فرزند خودتان یا یکی از بستگان درجه یک شما خدایی ناخواسته بیمار شوند رضایت می دهید در بیمارستان قدس بستری یا حتی ویزیت شود؟!شما چطور آقای مدیر بیمارستان؟! فقط یک شب به درمانگاه اورژانس سری بزنید خودتان متوجه می شوید دنیا دست چه کسانی است. آیا صلاحیت اخلاقی پرستاران را تایید می کنید؟ به هر حال من برای کسانی که مجبور هستند فرزندان خود را به آن بیمارستان بیاورند سخت متاسفم. از مسوولان خواهان رسیدگی به این بیمارستان هستم و از هفته نامه ولایت نیز درخواست می کنم گزارشی از وضعیت دارو و درمان در این شهر فلک زده تهیه نمایید!!( یک شهروند قزوینی)

شاکی ادامه داد: مدیرمسوول این مطلب را بدون ذکر نام منتشر کرده و به کلیه پرسنل زحمتکش و صادق بیمارستان توهین نموده است. از آنجا که ممکن است هر فردی تحت هر عنوانی با دفتر هفته نامه تماس گرفته و به افراد حقوقی و حقیقی توهین نماید آیا هفته نامه حق درج آن را دارد. لذا این جانبان رییس، مدیرو رییس اداره خدمات پرستاری بیمارستان نسبت به درج مطالب مندرج شدیدا اعتراض داشته و خواهان تعقیب و مجازات مدیرمسوول هفته نامه ولایت قزوین می باشیم.

در پایان دادگاه هیات منصفه مدیرمسوول هفته نامه ولایت قزوین را مجرم ندانست و سعیدمرتضوی هم حکم برائت متهم را صادر کرد.

منبع: اسناد و پرونده های مطبوعاتی ایران در دهه ۷۰. عذرا فراهانی

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha