دادگاهی با ادعاهایی عجیب!
( ردیف جلو، اول از چپ) سعیدرجایی خراسانی سفیر و نمایندهٔ دائم ایران در سازمان ملل متحد طی سال های ۱۳۶۰ تا ۶۶

تهران-ایرنامدرسه- شکایت سعید رجایی خراسانی نماینده اسبق ایران در سازمان ملل متحد از مسیح مهاجری مدیرمسوول روزنامه جمهوری اسلامی، از دیگر پرونده های دهه ۷۰ شمسی است که با ادعاهای عجیبی همراه شد. این پرونده که دادگاه ویژه روحانیت به آن رسیدگی کرد در بهمن ماه ۱۳۷۸ برگزار ولی مسیح مهاجری در آن شرکت نکرد.

شاکی اما با حضور در دادگاه گفت: اوایل آبان ماه سال جاری، میزگردی در دانشگاه امیرکبیر با عنوان آثار مثبت و منفی تسخیر لانه جاسوسی برگزار شد که سخنران آن من بودم. وقتی خبر این میزگرد منتشر شد، روزنامه جمهوری اسلامی طی یادداشتی با اشاره به نامه ای که سال ۱۳۷۱ برای مقام معظم رهبری نوشته بودم و در آن مطالبی را در مورد تجدیدنظر در برقراری رابطه با آمریکا به دلیل وجود منافع مشترک ایران و آمریکا به عنوان یک کارشناس ذکر کرده بودم، مرا یک عنصر منحط نامید. در حالی که در آن نامه که آن را شخصا تقدیم رهبر کرده بودم به این نکته اشاره شده بود که علیرغم دشمنی با آمریکا، نقطه نظرها و منافع مشترکی با این کشور داریم لذا باید بتوانیم در زمینه هایی که منافع مشترک داریم با آن کشور مذاکره کنیم.

در ادامه دادگاه نامه مسیح مهاجری در دادگاه قرائت شد. مهاجری در این نامه نوشته بود که « مطلب چاپ شده توهین به رجایی خراسانی نبوده و منظور شخص دیگری بوده و اصلا سخنران این میزگرد آقای رجایی خراسانی نبوده است.»

علیرغم تلاش فراوان از نتیجه این دادگاه اطلاعی به دست نیامد.

منبع: عذرا فراهانی. اسناد و پرونده های مطبوعاتی ایران در دهه ۷۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha